Výchova a výživa Mastifa

Mastif vyžaduje důslednou výchovu. V žádném případě mastif není vhodný ke klasickému výcviku (drilu) služ. plemen. Je rozvážný a povely nejdřív promyslí, než je splní. Takže v dynamičtějším majiteli, zvyklého na hbité uposlechnutí ovčáka, může mastifa pobouzet jistou netrpělivost.Mastif je pes inteligentní a učenlivý. Ale potřebuje svůj čas, aby vstal, sedl si nebo přišel na zavolání… Ale co se jednou naučí, nikdy nezapomene. (A to i to špatné…)

Dobře vychovaný mastif je poslušný a dobře ovladatelný obr s něžnou duší. Výchova musí být klidná a láskyplná. Tvrdost dokáže na duši mastifa napáchat nevýslovné škody a z hrdého, sebevědomého psa udělat ustrašeného, plachého a sebevědomí postrádajícího tvora.

Také jeho výživa je poněkud náročnější, než třeba u čivavy a v žádném případě ji nesmíme podcenit a na stravě šetřit! Krmivo musíme vybrat zodpovědně a co nejkvalitnější… Protože tento pes roste prakticky před očima a pro vývoj své kostry a kloubů mu musíme poskytnout mnoho stavebních látek a vitamínů. Škody způsobené v období dospívání na kostře, už jen stěží v dospělosti napravíme…

V tomto těžkém období nesmíme mastifa přetěžovat dlouhými procházkami, protože veškerou svou sílu potřebuje k růstu. Dospělý a zdravý pes naopak rád doprovází svého pána i na delší pochody a bude mu věrným společníkem při turistice a výletech.

AKTUALITY
09.04.2019 | Klubová výstava - zámecký park Kačina | Srdečně zveme všechny příznivce plemene anglický mastif na klubovou výstavu Klubu chovatelů anglického mastifa, která se uskuteční 25. května 2019 v zámeckém parku na Kačině u Kutné Hory. Přihláška: 1. uzávěrka: 1.4.2019 a 2.uzávěrka: 22.4.2019 Propozice a plakát výstavy Těšíme se na vás!!!...
01.10.2018 | fotky z výstavy | Pár fotek ze sobotní klubovky najdete ZDE
Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.